Utazás a csodák szigetére előkészítő csoport matematika záróórájának szinopszisa
ElőzőAz óvoda felkészítő csoportjában a matematika záró óra szinopszisa, az óra témája "Utazás a csodák szigetére"
Szerző: Chirkova M. M., az MBDOU "Richenka 80. számú óvoda" tanára, Naberezhnye Chelny.
Az óra céljai:
Foglalja össze az év során szerzett ismereteket.
A program tartalma:
Oktatási feladatok:
Továbbra is tanítsa a gyerekeket számtani feladatok írására, és megoldásaikat számokkal rögzítse. Rögzítse a geometriai alakzatok nevét. Rögzítse a 8-as szám összetételére vonatkozó ismereteket két kisebb számból. Rögzítse ismereteit a hét napjainak sorrendjéről. Az időben való tájékozódás gyakorlása, az idő óra szerinti meghatározására vonatkozó ismeretek megszilárdítása. Erősítse meg a papírlapon való navigálás képességét egy cellában.
Fejlesztési feladatok:
Az intelligencia, a vizuális memória, a képzelet fejlesztése. Hozzájáruljon a mentális műveletek kialakításához, a beszéd fejlesztéséhez, az állítások érvelésének képességéhez.
Oktatási feladatok:
Az önállóság, a nevelési feladat megértésének és önálló végrehajtásának képessége.
Korábbi munkák gyerekekkel:
Logikai feladatok megoldása, konstruktív feladatok megoldása, órával való munkavégzés, két kisebb szám 10-en belüli összetétele.
A tanár korábbi munkái:
Készítsen bemutató és terjesztési anyagot. Készíts elő egy ládát "kincsekkel". Készítsen levelet.
Szókincs munka:
Utazás, kincsek, digitális város.
Módszeres technikák:
Játék (meglepetés pillanatok felhasználása). Vizuális (illusztráció használata). Szóbeli (emlékeztető, utasítás, kérdések, gyermekek egyéni válaszai). Bátorítás, óraelemzés.
Felszerelés:
Magnó, mágnestábla, festőállvány, láda, matek tankönyv, labda. Demonstrációanyaga: 5 lap a szigetek nevével és geometriai formákkal (Imagine, Think, Tick-tock, Tsifrograd, Csodák szigete). Kiosztóanyag: feladatlapok pontfeladathoz, óra, matematikai diktáláshoz cellában feladatlapok, számmal ellátott lap, ceruzák.
Egyéni munka gyerekekkel az órákon:
Az állóképesség ápolása Vladyk K.-ban Erősítse meg tudását a 8-as szám összetételéről Yuli R-ben.
Az óra felépítése:
Játékhelyzet: kirándulás a Csodák szigetére, a Tündér levelének olvasása. Rajzolás pontokkal 1-től 12-ig. A 8. szám összetételeFeladatok megoldása. Munka órával. Rajzolás cellák szerint. Tájékozódás a térben – kincses térkép. Óra összefoglalója.
Tanfolyam:
Ma levelet kaptunk a csoportba Feytől a matematika földjéről. „Drága gyerekek, tengeri utazásra hívlak benneteket, a Csodák Szigetére, a régi kastély kincsei után kutatva. Útközben érdekes feladatok várnak rád. Meg kell mutatnia tudását, készségeit, intelligenciáját. Sok szerencsét! Tündér!".
Nos, srácok, szeretnétek egy izgalmas utazásra menni? Mondja, mivel lehet tengeri kirándulásra menni? (Csónak, csónak, hajó).
És hogy miért megyünk veled kirándulni, azt megtudjuk, ha összekapcsoljuk a számokat 1-től 12-ig. Hajón fogunk vitorlázni. Kérek mindenkit, hogy foglaljon helyet. Üljön kényelmesen, csukja be a szemét. Itt vagyunk és a tenger (a "Sounds of the Sea" magnó be van kapcsolva).
"Soobrazy" sziget
(A gyerekek elolvassák a sziget nevét, meghatározzák, milyen alakú a sziget).
A feladat a 8-as szám összeállítása
A festőállványon a 8-as szám található. A gyerekeknek fel kell írniuk a 8-as szám összeállításának lehetőségeit. Szép munka srácok, nagyszerű munkát végeztetek! Menjünk tovább. (A "Sounds of the Sea" magnó be van kapcsolva, a tanár megváltoztatja a sziget nevét).
Sziget "Gondolkodj"
(A gyerekek olvassák a sziget nevét, határozzák megmilyen alakú a sziget). - 3 alma van az asztalon, egy alma félbe volt vágva. Hány alma maradt az asztalon? (3) - A nagymama 3 sálat és 6 ujjatlan kesztyűt kötött az unokáinak. Hány unokája volt a nagymamának? (3) - 3 testvérnek egy nővére van. Hány gyerek van a családban? (6) És most meg kell oldania a problémákat, és le kell írnia őket számokkal és jelekkel.
1 feladat:
Három kismalac sétált a gyepen. De eljött az ősz, és ideje felépíteni a házainkat. Naf-naf elment házat építeni, a többiek pedig sétálni maradtak. Hány malac maradt a gyepen? (Írjuk fel ezt a feladatot 3 – 1 = 2 számokkal és előjelekkel).
2 feladat:
4 gomba nőtt a karácsonyfa alatt. Elmúlt az eső és újabb 2 nőtt.Hány gomba nőtt a karácsonyfa alatt? (4 + 2 = 6) 6Szép volt srácok, minden problémát helyesen oldottatok meg! Menjünk tovább! (a tengeri magnó hangja be van kapcsolva)
Ó, a köd leszállt a tengerre. A ködből való kijutáshoz meg kell válaszolnod a kérdést (labdajáték):
A hét melyik napja van ma? A hét melyik napja volt tegnap? A hét melyik napja lesz holnap? Nevezze meg a tavasz első hónapját. Nevezze meg a nyár második hónapját. Hány nap van egy évben? Melyik a hét napja hétfő és szerda között? A hét melyik napja van kedd előtt? Hány füle van két egérnek? Hány farka van három macskának? A nap mely részeit ismered? Hány óra egy nap?
Jól tetted, helyesen válaszoltál a kérdésre, és eloszlott a köd!
Menjünk tovább! (A "Sounds of the Sea" magnó be van kapcsolva, a tanár megváltoztatja a sziget nevét). Látom a szigetet!
Tick Tock sziget
(A gyerekek elolvassák a sziget nevét, meghatározzák, milyen alakú a sziget).
Srácok, nemsokára iskolába fogtok menni, és tudnotok kell tudni az időt az óra alapján, hogy ne késsetek el a leckéről.
Állítsa be az időt, amikor mifelkelünk reggel? (7:00) Mennyit kérünk? (8:00) Mikor ebédelünk? (12:20) Este mikor fekszünk le? (21:00)
Szép munka! Vitorlázzunk tovább! (a "Tenger hangjai" magnó be van kapcsolva, a tanár megváltoztatja a sziget nevét).
"Tsifrograd" sziget
(A gyerekek elolvassák a sziget nevét, meghatározzák, milyen alakú a sziget).
Szerinted ki él ezen a szigeten? Mi a neve a 3-as számnak a 4-eshez viszonyítva? (előző) Mi a neve a 7-es számnak a 6-oshoz képest? (tovább) Nevezd el a számot a 2-es mellett? Milyen szám van a 7 és 9 között? Melyik számot követi a 6? Hallom, srácok, hogy jön a Digital Eater! Gyorsan rejtse el a számokat a Digi Eater elől, hogy ne egye meg őket! Jó volt srácok, mindenkinek sikerült elrejteni a számokat! Menjünk tovább! (a "Tenger hangjai" magnó be van kapcsolva, a tanár megváltoztatja a sziget nevét).
Csodák Szigete
Elhajóztunk hát a Csodák szigetére! De erre a szigetre nem olyan egyszerű eljutni, őrzik, és nem tudjuk, kik. Ahhoz, hogy megtudd, ki őrzi a szigetet, el kell végezned a következő feladatot. Rajzolás cellákba a tanár diktálása szerint: 2 - fel, 2 - jobbra, 1 - fel, 1 - jobbra, 3 - le, 3 - jobbra, 1 - fel, 1 - jobbra, 5 - le, 2 - balra, 2 - fel, 1 - balra, 2 - le, 2 - balra, 4 - fel, 2 - balra. Ki őrzi ezt a szigetet? (Kutya). Azért birkózott meg egy ilyen nehéz feladattal, mert figyelmes és kitartó volt. Büszke vagyok rád. A szigetre értünk, de hol keressünk kincseket? Nézd, a Tündér hagyott ránk egy térképet! Ezen keresztül megtalálhatjuk majd a régi kastély kincseit! 7 lépést kell tennünk egyenesen, majd jobbra fordulni és 8 lépést előre, balra fordulni és 3 lépést tenni, és itt a varázsláda! Kinyitjuk a ládát, ott van egy matematika tankönyv. Gyerekek, ezta legfontosabb könyv. Ezzel megtanulod, hogyan kell megoldani a problémákat, példákat. Ez lesz a tankönyved az iskolában. Így aztán minden feladatot teljesítve megtaláltuk a kincset. És most itt az ideje, hogy visszamenjünk az óvodába. Foglald el a helyed a hajóban. (a tengeri magnó hangja be van kapcsolva)
Eredmény:
Srácok, élveztétek az utazást? És mely feladatok tűntek a legnehezebbnek számodra? Pasha, melyik feladatot oldottad meg könnyen? Srácok, tudjátok, mi a legjobb osztályzat az iskolában? Természetesen 5! Azt javaslom, értékelje magát. Számom van az 5-ös és a 4-es számmal. Gondolja át, hogyan dolgozott ma, hogyan birkózott meg minden feladattal, és becsülje meg magát. Robert, miért értékelted magad 4-re? Jól tetted, helyesen cselekedtél. Nagyon tetszett, ahogy ma gyakoroltál! Kitartó, figyelmes, okos voltál, ezért sikerült kincseket találnod.
Töltse le az „Utazás a csodák szigetére” matematika óra összefoglalóját
KövetkezőOlvassa el tovabba:
- Szinopszis az idősebb csoport beszédfejlesztő órájából Utazás a nyuszihoz születésnapján
- Matematika és szobrászat komplex óra szinopszisa a 2. junior csoportban Játékok babbal
- Komplex matematika és építő óra a 2. junior csoportban cica és kiskutya tanulja a 6-os számot
- Dogwood, a gyerekek természettel való megismertetéséről szóló lecke szinopszisa
- Az NNOD szinopszisa a matematikáról Treasure Island